PROVIVO Lublin ✔️ Centrum MedycznePROVIVO ✔️ Centrum Medyczne

Niepłodność Immunologia Genetyka

Nadzór nad stymulacją w IVF

Ile kosztuje konsultacja?
KONSULTACJA120-150zł
OCENA OWULACJI50zł

Najważniejsze aby postępować zgodnie z ustaleniami lekarza prowadzącego. Pierwsza ocena ultrasonograficzna i ewentualne sprawdzenie hormonów  może mieć miejsce po 10-14 dniach od przyjęcia  (Diphereline, Decapetyl), która ma na celu potwierdzenie działania leku. 

Rano w godzinach od 9 do10 (sobota, niedziela i święta zgodnie z ustaleniami z lekarzem prowadzącym) należy zgłosić się do Centrum celem pobrania krwi (nie jest wymagane bycie na czczo). Następnie w późniejszych godzinach zgodnie z harmonogramem ustalonym przez lekarza prowadzącego i pielęgniarki w Recepcji wykonane będzie badanie USG i ustalona dalsza stymulacja. 

Kolejne wizyty (często pierwsza z pominięciem potwierdzenia desensybilizacji) odbywa się po 5-6 dniach przyjmowanych leków 

W późniejszych godzinach zgodnie z harmonogramem ustalonym przez pielęgniarki Recepcji wykonane będzie przez lekarza prowadzącego badanie USG i podjęta decyzja  co do dalszego postępowania.

Wizyty mogą odbywać się codziennie lub co kilka dni w zależności od tego jak pacjentka reaguje na leki. 

Łączny czas trwania nadzorowanej stymulacji waha się od 4 do nawet 10 dni. Przeciętnie jest to około 5  dni.

Pobranie komórek jajowych

Pobranie komórek jajowych (tzw. punkcja )

24 do 48 godzin przed punkcją  lekarz prowadzący wyznacza godzinę i zleca podanie HCG (Ovitrelle, Pregnyl)

W dniu przyjęcia Ovitrelle, Pregnyl lub dnia następnego  może być również zalecone przyjęcie leków przeciwzapalnych typu Betadine. Jest to lek który przyjmuje się dopochwowo najlepiej w godzinach wieczornych przed snem, należy zwrócić uwagę że leki te brudzą bieliznę.  

Od dnia poprzedzającego punkcję lekarz prowadzący może zlecić  profilaktycznie antybiotyk.

Do Centrum  należy zgłosić się z partnerem.

W dniu punkcji  para  wraz z dokumentami: kartą stymulacyjną,  podpisaną zgodą na leczenie, dokumentem potwierdzającym tożsamość  zgłasza  do Poradni.  Niezwykle istotne jest aby pacjentka zgłosiła się do Kliniki na czczo to znaczy bez jedzenia, bez picia i bez przyjmowania leków.

W tym dniu pacjentki nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych.  

Po pobraniu komórek jajowych zostaną Państwo poinformowani o ilości pobranych komórek oraz ewentualnej dacie transferu. Decyzja o  przedłużeniu hodowli ma na celu wybranie najlepszych zarodków, co wiążę się ze zmianą daty transferu. 

O decyzji mogą Państwo zostać poinformowani telefonicznie – prosimy o sprawdzenie poprawności podanego nr telefonu.

Transfer

Transfer przebiega na sali zabiegowej. Po transferze zaleca się poleżeć na fotelu ginekologicznym ok. 10 minut a następnie ok. godziny na sali po zabiegowej. Nie ma przeciwwskazań do korzystania z  toalety.  Później mogą się Państwo udać do domu. Jeżeli przyjechaliście Państwo z  daleka , to dalszą podróż zalecamy dnia następnego. Może zdarzyć się, że po transferze wypływa z pochwy płyn lub pojawia się plamienie. Nie są to objawy niepokojące. W spokoju oczekujecie Państwo na dodatni test ciążowy.